چاپ        ارسال به دوست

فتح اله توسلی:

اصلاح قوانین مانع صادرات فرش، ضروری است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تشریح اهداف آمریکا در تحریم فرش ایران، گفت: آمریکا صادرات پنج ملیارد دلاری صادرات فرش ایران را تحریم کرده تا 2.5 میلیون نفر از بافنده‌های فرش که از مردم طبقات ضعیف هستند را تحت فشار قرار دهد و آنها را بیکار کند. آن‌ها می‌خواهند در نتیحه این تحریم، بافنده‌ها به حاشیه شهرها مهاجرت کنند و امنیت ملی هدف قرار گیرد.
به گزارش خبرگزاری صدای کورنگ ، فتح الله توسلی افزود: موضوع فرش با امنیت ملی کشور گره خورده و با هویت ملی در ارتباط است و از این حوزه فرش و مسائل آن برای ما اهمیت ویژه‌ای دارد. فرش مخصوص کشور ایران است و با تاریخ ایران گره خورده است.

ایشان درباره موضوع مرکز ملی فرش گفت: با دولت چالش‌هایی داریم و ما معتقدیم فرش نباید زیرنظر یک اداره کل قرار گیرد. درنتیجه این تلاش‌ها بالاخره مرکز ملی فرش احیا شد و ما همچنان برای تشکیل معاونت فرش در یک وزارتخانه تلاش می‌کنیم.

او ادامه داد: باید به فرش دستباف اهمیت داد و باید سرای فرش دستباف داشته باشیم اما در این مسیر کوتاهی کرده‌ایم. صنایع و اقتصاد کشور باید به سمتی برود که کم‌آب‌بر باشد و یکی از این حوزه‌ها، صنعت فرش و صنایع‌دستی است.

ایشان تاکید کرد: باید قوانین و مقررات گمرکی اصلاح شود، به بیمه فرش‌بافان توجه شود و قوانین مانع صادرات فرش باید اصلاح شود. من بارها در موضوع بازگشت ارز صادراتی با رئیس‌کل بانک مرکزی صحبت کرده‌ام چراکه باید این صنعت ملی مورد حمایت جدی قرار گیرد.


١٢:٠١ - سه شنبه ١٢ دی ١٤٠٢    /    شماره : ٥٠٩    /    تعداد نمایش : ١٩٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: