چاپ        ارسال به دوست

نماینده مردم شهرستان های بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی:

تعویق در تخصیص اعتبارات برای حل مشکل آب و برق روستاهای بهار و کبودراهنگ پذیرفتنی نیست

دلیل کمبود آب در ۶۵ روستای بهار و کبودرآهنگ سؤالی است که هفته گذشته نماینده مردم شهرستان های بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی از وزارتخانه‌‎های صمت و نیرو پرسید و سؤال این بود که به چه دلیل در احداث پست ۶۳ به ۲۰ کیلوولت این منطقه کوتاهی کرده‌اند؟
به گزارش خبرگزاری صدای کورنگ ، نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت با بیان مشکلات شدید آب و برق در حوزه انتخابیه خود از وزارتخانه‌های نیرو و صمت خواست برای کوتاهی در احداث پست ۶۳ به ۲۰ کیلوات در ۶۵ روستای حوزه انتخابیه خود توضیح قانع کننده دهد چرا که از پاسخ‌ وزیر نیرو قانع نشد و تا اواسط دی ماه به وزیر مهلت داد تا این مشکل حل شود.

فتح الله توسلی در این گفتگو ضمن ارزش نهادن به خواسته ها و نیاز های مردم حوزه انتخابیه خود اظهار کرد: مردم 65 روستای شهرستان های بهار و کبودراهنگ با مشکلات جدی در حوزه تامین آب و برق مواجه هستند که بخشی از آن کمیود ها به کاهش نزولات آسمانی برمی‌گردد و روی سفره‌های آب زیرزمینی اثرگذار بوده است.

عضو مجمع نمایندگان استان همدان در مجلس شورای اسلامی، افزود: تامین بخشی از اعتباراتی که قرار بود دولت به حوزه آب و برق روستاهای دو شهرستان بهار و کبودراهنگ تخصیص دهد با تعویق همراه بوده و به فصل سرما رسید که در این شرایط کارها به کُندی پیش می‌رود.

عضو کمسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گریزی نیز به پیگیری های خود برای تأمین نیاز آب و برق در روستاها زد و گفت: بنده در این رابطه هم در صحن علنی مجلس به دولت تذکر دادم و مکاتبات متعددی با مسئولان وزارت نیرو انجام شده کما اینکه هفته گذشته نیز سوالی در کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست از وزیر نیرو مطرح کردم و به دلیل اینکه از پاسخ‌های ارائه شده قانع نشدم تا اواسط دی ماه مهلت دادم که این مشکل حل شود.

وی در بیان مشکلاتی که در حوزه برق این منطقه وجود دارد، تصریح کرد: احداث پست ۶۳ به ۲۰ کیلوولت از مصوبات سفر رییس جمهور به این منطقه بود که باید به طور مشترک توسط وزارتخانه‌های صمت و نیرو انجام می‌شد اما با وجود انعقاد قراردادهای لازم و تحویل زمین هنوز اقدام جدی از سوی این دو وزارتخانه صورت نگرفته است و کوتاهی که در این حوزه انجام شده پپپذیرفتی نیست و من منتظر جواب هستم.

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس یازدهم، یادآور شد: هم‌اکنون در برخی نقاط حوزه انتخابیه با اُفت ولتاژ برق مواجه هستیم که قرار شد برای رفع این مشکل، انتقال برق از محل دیگری انجام شود که کارهایی در این زمینه انجام شده اما هنوز به نتیجه نرسیده است. عضو مجمع نمایندگان استان همدان در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: نبود تجهیزات لازم در حوزه تامین برق اعم از مجموعه اتصالات مورد نیاز برغم از نیاز های ۶۵ روستای حوزه انتخابیه بنده دستوراتی است که از سوی وزیر نیرو صادر شده اما هنوز اقدامی هیچ گونه اقدامی انجام نشده است.


٠٩:١٧ - يکشنبه ١٠ دی ١٤٠٢    /    شماره : ٥٠٦    /    تعداد نمایش : ١٦٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: