چاپ        ارسال به دوست

حقوق نیروهای خدماتی مدارس کم است/ جای خالی نیروهای اداری و خدماتی در لایحه‌رتبه‌بندی معلمان

حقوق نیروهای خدماتی مدارس کم است/ جای خالی نیروهای اداری و خدماتی در لایحه‌رتبه‌بندی معلمان
فتح‌الله توسلی نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار تعلیم و تربیت خبرگزاری فارس با اشاره به تصویب لایحه رتبه‌بندی معلمان، اظهار کرد: همه ما مدیون معلمان هستیم و در همه جای دنیا نیز معلمان ارزش بالایی دارند.

وی به وضعی نیروهای خدماتی مدارس اشاره کرد و گفت: معتقدیم که نیروی خدماتی مدرسه هم باید تأمین شود و همچنین به آن فردی که در حوزه اداری کار می‌کند باید توجه صورت گیرد.

💠 تفاوت حقوق معلمان و نیروهای خدماتی با اجرای رتبه‌بندی بسیار زیاد می‌شود

توسلی با بیان اینکه در بررسی لایحه رتبه‌بندی معلمان به نیروهای خدماتی مدارس نیز اشاره شد اما به نتیجه‌ای نرسید، افزود: نیروهای خدماتی که در مدارس کار می‌کنند و 3 میلیون تومان حقوق می‌گیرند، چه گناهی کردند.

وی ادامه داد: با اجرای رتبه‌بندی، تفاوت حقوق آنها با معلمان بسیار زیاد می‌شود و طبیعتاً انگیزه لازم را برای کار کردن ندارند لذا باید همزمان به مشکلات آنها نیز رسیدگی شود.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس در پاسخ به این پرسش که برای حل مشکل نیروهای خدماتی مدارس چه اقدامی انجام خواهید داد، گفت: در حال پیگیری هستیم؛ البته بحث این است که در لایحه‌ای رتبه‌بندی معلمان که از دولت به مجلس آمد، بحث بخش اداری و مستخدمان نیامده است و باید اقدام دیگری انجام شود.

به گزارش فارس، برخی مخاطبان این خبرگزاری در سامانه فارس من با ثبت سوژه‌هایی با عنوان «مطالبه افزایش حقوق نیروهای خدماتی آموزش و پرورش» و «درخواست رسیدگی به وضعیت معیشتی باباهای مدرسه» خواستار پیگیری شدند


٢٠:٥٩ - دوشنبه ٩ دی ١٤٠٠    /    شماره : ٣٥٢    /    تعداد نمایش : ٨٤٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: