چاپ        ارسال به دوست

مدیر آبفای شهرستان بهار خبر داد

شهرک صنعتی بهار 50 میلیون تومان به شرکت آبفا بدهکار است

مرتضی شریفی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان از تأمین آب شهر بهار با هشت حلقه چاه خبر داد و اظهار کرد: این چاه‌ها با دبی 65 لیتر در ثانیه آب مورد نیاز اهالی را تأمین می‌کنند.
وی با بیان اینکه برای تأمین آب سال آینده، در شهر بهار زمینی برای حفر دو حلقه چاه تملک شده است، افزود: تملک اراضی انجام شده است و قرارداد پیمانکار نیز بسته شده که طی ماه جاری عملیات حفاری دو حلقه چاه آغاز می‌شود.
مدیر آب و فاضلاب شهرستان بهار از کسری 40 لیتری آب برای سال آینده شهر بهار خبر داد و گفت: امیدواریم ضمن بارش نزولات جوی کسری آب موجود از طریق حفر دو حلقه چاه برطرف شود.
وی با تأکید بر اینکه شهر مهاجران از طریق چهار حلقه چاه تأمین آب می‌شود، گفت: یک چاه طی ماه گذشته با دبی 20 لیتر در ثانیه تجهیز شد و یک حلقه چاه نیز تملک شده و طی ماه جاری حفاری آغاز می‌شود.
شریفی با تأکید بر اینکه در حال حاضر شهر لاله‌جین از طریق دو حلقه چاه با دبی 55 لیتر در ثانیه تأمین آب می‌شود، گفت: حفر یک حلقه چاه سال گذشته صورت گرفته بود که ماه جاری با خرید 95 درصد لوازم مورد نیاز تجهیز و به بهره‌برداری می‌رسد.
وی خاطرنشان کرد: شهر صالح‌آباد نیز سه حلقه چاه با دبی 25 لیتر در ثانیه برای تأمین آب دارد که با توجه به کسری آبی که در سال جاری وجود داشت حفر چاه مد نظر است.
مدیر آب و فاضلاب شهرستان بهار با بیان اینکه در حال حاضر بارندگی تأثیری در دبی چاه‌ها نداشته است، گفت: اثرات نزولات جوی فصل بهار مشخص می‌شود و دبی چاه‌ها فعلاً افزایشی نسبت به تابستان نداشته است.
وی با تأکید بر اینکه در فصل تابستان و پیک مصرف آب نیاز 100 لیتری به آب داریم، یادآور شد: در حال حاضر تولید آب 65 لیتر است که امیدواریم با بارندگی خوب وضع تأمین آب نیز بهتر شود.
شریفی با بیان اینکه سال گذشته 50 مورد انشعاب غیرمجاز شناسایی شد، افزود: بر این اساس 42 مورد از انشعاب‌های غیرمجاز به مجاز تبدیل شده و هشت مورد باقی مانده که عمده بحث آنها اخذ مجوز از شهرداری است.
وی در پایان سخنانش بیان کرد: شهرک صنعتی بهار 50 میلیون تومان به شرکت آبفا بدهکار است و این بدهی تا پایان سال به 70 میلیون تومان می‌رسد که مسائل و مشکلات در این زمینه زیاد است.


١٦:٢٦ - سه شنبه ١٣ بهمن ١٣٩٤    /    شماره : ١١٢    /    تعداد نمایش : ١٣١٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: