19 فروردين 1395

به یاد شهدای هسته ای (یادداشت -مسایل داخلی )

در روز ملی فناوری هسته ای

به یاد شهدای هسته ای 

در روز ملی فناوری هسته ای یاد همه شهدا خصوصا شهدای عزیز هسته ای را گرامی می داریم و به روح همه آنان درود می فرستیم و به کسانی که موجب عزت کشورمان شدند احترام می گذاریم. به روح مطهر همشهری عزیزم شهید مصطفی احمدی روشن،به شهید شهریاری ، به شهید علی محمدی،شهید رضایی نژاد و همه شهدای انقلاب اسلامی ، جنگ تحمیلی ، مقاومت و مدافعین حرم که راه ورسمشان بریدن از دنیا و خلق عزت است و دفاع همچنان باقی است و انقلاب همچنان جاری . راهشان پر رهرو باد

آرمیتا احمدی روشن

آرمیتا دختر شهید احمدی روشن

آرمیتا دختر شهید احمدی روشن

__________________

زندگینامه شهدای هسته ای

شهیدان انرژی هسته ای که از اول انقلاب اسلامی تا کنون توسط سرویسهای اطلاعاتی رژیم صهیونیستی و سازمان سیا به شهادت رسیده اند نمونه کوچکی از تلاش دشمنان این مرز و بوم برای حذف فیزیکی دانشمندان هسته ای است .

ترس رژیم صهیونیستی و آمریکا از هسته ای شدن ایران تا حدی است که با رو آوردن به ترور و از بین بردن گنجینه های علمی انرژی اتمی قصد دارند تا پیشرفت های ایران را متوقف کنند .در این بخش آسمونی به بررسی زندگینامه شهدای هسته ای پرداخته ایم.


شهید مصطفی احمدی روشن 

تولد : 1358، همدان

شهادت : 21دی 1390

شهید احمدی روشن

شهید مصطفی احمدی‌روشن متولد سال 1358ش در روستای سنگستان استان همدان ایران است. وی دوران کودکی خود را در خانواده‌ای فقیر در این روستا گذراند درحالی‌که علاقه زیادی به تحصیل داشت. خانواده وی در محله‌ای واقع در پشت امامزاده یحیی همدان به نام محوطه آقاجانی بیگ و در خانه اجاره‌ای قدیمی با امکاناتی اندک زندگی می‌کردند.

پدر وی راننده مینی‌بوس بود و در دوران جنگ تحمیلی عراق علیه ایران سال‌های بسیاری را به مبارزه با دشمن بعثی پرداخته بود. شهید روشن، دوران راهنمایی را با رتبه عالی از مدرسه خیام همدان فارغ‌التحصیل شد و به دبیرستان ابن‌سینا رفت.

پس از آن نیز در آزمون سراسری سال 77شرکت کرد و وارد دانشگاه صنعتی شریف تهران و سپس در سال 81از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شد. شهید احمدی‌روشن با وجود سن پایین- حدود 32سال- دارای مقالات متعدد علمی در رشته پلیمر بوده است.

وی در سال 1380ش و در دوران تحصیل خود در این دانشگاه در پروژه ساخت غشاهای پلیمری برای جداسازی گازها که برای نخستین بار در کشور انجام می‌شد همکاری داشته است. بنا بر گزارشات رسیده بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پیش از شهادت دکتر احمدی روشن با وی دیدار داشته‌اند.

وجود نام شهید احمدی‌روشن در لیست شورای امنیت و دیدار وی با بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، گمانه‌زنی‌ها درباره رابطه اسامی موجود در لیست با ترورها را افزایش داده است.

صبح چهارشنبه 21دی 1390در دومین سالگرد ترور شهید علی‌محمدی ساعت 8:20صبح انفجار یک خودروی پژو 405توسط تیم تروریستی سیا و موساد باعث به شهادت رسیدن ایشان شد. یک دستگاه موتورسیکلت با دو سوار مقابل دانشکده ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی بمب دست‌سازی را به در سمت راست جلوی اتومبیل حامل شهید احمدی‌روشن چسبانده و بعد از طی مسافتی حدود 200تا 300متر این بمب عمل کرده و باعث انفجار خودرو می‌شود.

راننده شهید احمدی‌روشن، رضا قشقایی، نیز در پی این عملیات تروریستی به شهادت رسید.
__________________

شهـیـد مجید شهریاری 

تولد : 1354، زنجان

شهادت : 8 آذر 1389

شهید مجید شهریاری

دکتر مجید شهریاری در سال ۱۳۴۵ و در زنجان متولد شد. ایشان متاهل و دارای دو فرزند به نام‌های محسن و زهرا بودند. همسر ایشان شهید زنده یاد خانم بهجت قاسمی عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی است.

ایشان تحصیلات ابتدایی و دبیرستان را در زنجان، دوره کارشناسی را در رشته مهندسی الکترونیک در دانشگاه صنعتی امیر کبیر (از سال ۱۳۶۳ تا سال ۱۳۶۸)، دوره کارشناسی ارشد را در رشته مهندسی هسته‌ای در دانشگاه صنعتی شریف (از سال ۱۳۶۹ تا سال ۱۳۷۱) و دوره دکتری در رشته مهندسی تکنولوژی فناوری هسته‌ای را در دانشگاه امیرکبیر (از سال ۱۳۷۲ تا ۱۳۷۷) گذراند.

پس از فراغت از تحصیل در دانشگاه امیرکبیر به‌عنوان عضو هیأت علمی مشغول به‌کار شد.

وی پس از استعفا از دانشگاه امیرکبیر به خاطر نبود بستر مناسب برای همکاری وی در سال ۱۳۸۰ به دانشگاه شهید بهشتی پیوست. و در سال ۸۵ با راه‌اندازی دانشکده مهندسی هسته‌ای دانشگاه شهید بهشتی به عضویت هیئت علمی آن درآمد.

همراه با دکتر مسعود علیمحمدی، دکترای فیزیک ذرات بنیادی و عضو هیات علمی دانشگاه تهران،از مشاوران ایران در پروژه مهم سزامی بودند.

برگزاری دوره‌هایی چون «کارگاه آموزشی آشنائی با کدهای محاسباتی راکتورهای هسته ای» از جمله سوابق دکتر شهریاری بوده‌است. یکی از طرح‌های مهم دکتر شهریاری، طراحی‌های تئوریک مربوط به
ساخت نسل جدید راکتورهای هسته‌ای است که بازتاب زیادی نیز در مراکز علمی جهان داشت.

او از جمله کارشناس ارشد مبارزه با کرم رایانه‌ای استاکس‌نت بود.ترور استادان فیزیک هسته‌ای دانشگاه شهید بهشتی ایران در تهران در ۸ آذر ۱۳۸۹ باعث کشته‌شدن یک تن از این استادان شد.

این انفجارها که برای ترور مجید شهریاری و فریدون عباسی دو تن از استادان فیزیک دانشگاه شهید بهشتی انجام شد موجب کشته شدن مجید شهریاری و مجروح شدن ۲ نفر از همراهان وی شد.گرچه خانواده وی مایل بودند که فرزندشان در زنجان دفن شود اما نهایت وی در امامزاده صالح تهران دفن‌شد.
______________________
شهید مسعود علی‌محمدی 

تولد : ۱۳۳۸، تهران

شهادت : ۲۲ دی ۱۳۸۸

شهید مسعود علی محمدی

مسعود علیمحمدی ۳ شهریور ۱۳۳۸ در تهران دیده به جهان هستی گشود. پس از طی دوره‌های مقدماتی تحصیلی با بالاترین رتبه‌ها وارد دانشگاه شیراز شد و مدرک کارشناسی خود در رشته فیزیک را از این دانشگاه در سال ۱۳۶۴ دریافت کرد.

پس از آن برای طی دوره‌های تکمیلی به مهم‌ترین دانشگاه صنعتی کشور راه یافت و در مقاطع کارشناسی ارشد (۱۳۶۷) و دکترای فیزیک با گرایش ذرات بنیادی از دانشگاه صنعتی شریف فارغ‌التحصیل شد. او از نخستین دانشجویان دوره دکترای فیزیک در داخل ایران بود و نخستین شخصی است که در ایران دکترای خود را در فیزیک دریافت کرده است. او ده‌ها مقاله ISI منتشر کرد و همچنین از نخستین دانشجویان پسا دکتری در پژوهشگاه دانش‌های بنیادی بود.

تخصص اصلی او ذرات بنیادی، انرژی‌های بالا و کیهان‌شناسی بوده است. با پژوهشگاه دانش‌های بنیادی (مرکز تحقیقات فیزیک نظری و ریاضیات) نیز طی سال‌های ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۰ همکاری داشت. ازجمله درس‌های ارائه شده توسط وی می‌توان به مکانیک کوانتومی و الکترومغناطیس، مکانیک آماری، ذرات بنیادی و نظریه میدان‌های کوانتومی اشاره کرد.

علیمحمدی، یکی از برگزیدگان جشنواره بین‌المللی خوارزمی در سال ۸۶ بود و در پژوهش‌های بنیادی رتبه دوم را کسب کرد. وی از سال ۱۳۷۴ در دانشکده فیزیک دانشگاه تهران مشغول به تدریس بود و عضو هیأت علمی این دانشگاه بود.

وی در مقاطع مختلف تحصیلی شاخه فیزیک در تربیت معلم و همچنین به‌عنوان استاد راهنما و مشاور در پروژه‌های پایان‌نامه‌های مرتبط با علوم فیزیکی، به فعالیت مشغول بوده است. انفجار بمب در قیطریه تهران در ساعت 7:30 صبح ۲۲ دی ۱۳۸۸ روی داد.

در این حادثه مسعود علیمحمدی کشته شد، دو فرد دیگر زخمی شدند و خساراتی به ساختمان مجاور وارد شد. بمب جاسازی شده در یک موتورسیکلت که به فاصله یک‌متری از در ورودی منزل علیمحمدی به یک درخت بسته شده بود، قرار داشت. روحش شاد و طریقش پررهرو باد.

___________________

شهید داریوش رضایی‌نژاد 

تولد : 1356، ایلام

شهادت : اول مرداد 1390

شهید داریوش علی نژاد

شهید دکتر داریوش رضایی‌نژاد در صبح پنجشنبه 29 بهمن سال 1356 در شهرستان آبدانان از شهرستان‌های استان ایلام به دنیا آمد. وی همچنین به واسطه اینکه جثه‌اش ظریف‌تر و کمی ریزتر از هم سن و سالانش بود همراه با متولدین 1357 وارد دوره ابتدایی شد و همیشه با هوش و توانایی خود معلم و دانش‌آموزان را تحت‌تأثیر قرارمی‌داد.

شهید رضایی‌نژاد،کلاس سوم ابتدایی را طی تابستان گذراند و دیگر سال‌های دوره ابتدایی شاگرد اول و نماینده کلاس بود. در دوره راهنمایی با توجه به ظرفیت هوشی بسیار بالای داریوش، مقطع دوم را نیز در تابستان گذراند و با توجه به این سرعت بالا در کسب مدارج علمی توانست پیش از همکلاسی‌های خود دوره متوسطه را به پایان برساند و در تیرماه 1373 دیپلم خود را در رشته ریاضی دریافت کرد.

دکتر داریوش رضایی‌نژاد چندین بار در مسابقات علمی استان ایلام مقام اول را کسب کرد. وی همچنین در مهر‌ماه 1373 در رشته مهندسی برق، گرایش قدرت، در دانشگاه پذیرفته شد.

ایشان باوجود پذیرش در بسیاری از رشته‌های مهندسی در دانشگاه‌های معتبر تهران، اصفهان و شیراز بنا بر انتخاب خود وارد دانشگاه صنعتی مالک اشتر اصفهان شد. شهید والامقام دکتر داریوش رضایی‌نژاد با وجود نبوغ ذاتی در امور کارگاهی و آزمایشگاهی که از ویژگی‌های تمامی نوابغ و مخترعان است در تحصیل و پذیرش و اجرای آکادمیک نیز بسیار منظم و کوشا بود.

ایشان ضمن فراگیری و کسب تجربه در رشته خود، در زمینه استفاده از رایانه و علوم کامپیوتری بسیار توانا بود.شهید دکتر داریوش رضایی‌نژاد به محض فارغ التحصیلی به‌عنوان پژوهشگر در مراکز مهم تحقیقاتی و علمی کشور مشغول به‌کار شد.

در همان نخستین سال شروع به کار، در آزمون کارشناسی ارشد سال1378در رشته مهندسی برق، گرایش قدرت، در دانشگاه دولتی ارومیه پذیرفته و مشغول به ادامه تحصیل در دوره کارشناسی ارشد شد. ایشان در تیر‌ماه سال 1379ازدواج کرد و صاحب یک فرزند دختر به اسم آرمیتا شد که قبل از پنج سالگی و در برابر دیدگانش شاهد پرپر شدن پدر عزیزش بود.

جزئیات ترور

شاهدان عینی گفتند هسته ای به همراه همسر و دختر خردسالش،مقابل در خانه شان و در درون خودروی سواری خود مورد هدف تروریست ها قرار گرفت.یکی از همسایه ها گفت: تروریست ها دو موتور سوار بودند که کلاه کاسکت داشتند و صورتشان دیده نمی شد.

یک خانم میانسال نیز درباره ماجرا گفت: بلافاصله بعد از شنیدن صدای چند شلیک ،به کوچه آمدم و پیکر غرقه به خون او را دیدم که در آغوش همسرش بود و همسرش نیز که در این حادثه آسیب دیده بود ، جیغ می کشید و فریاد می زد: تو را به خدا کمک کنید!

صحنه رقت انگیز دیگر نیز گریه های دختر خردسال این دانشمند هسته ای بود که شوکه شده بود و مدام گریه می کرد که فوراً او را بغل کردم و به خانه بردم و به او آب دادم و بلافاصله با اورژانس تماس گرفتم.

پوکه های باقی مانده در محل نشان می دهد که در این ترور ۵ گلوله شلیک شد که یک گلوله به گردن این دانشمند و گلوله دیگر به دست وی اصابت کرده است.همچنین یک گلوله به در خانه اصابت کرده است.ضاربان بعد از ترور از محل متواری شدند.

این عده همچنین گفتند که نیم ساعت طول کشید تا اورژانس به محل حادثه برسد.گفتنی است این حادثه در خیابان بنی‌هاشم خیابان خادم رضائیان رخ داده است


 

15:43

(0)


9 مهر 1394

آفتاب خمینی هرگز غروب نخواهد کرد(یادداشت -مسایل داخلی )

نیمه خرداد هر سال برای ما ایرانیان یادآور روزهای غم و هجران است، خرداد در تاریخ ایران سرآغاز انقلابی عظیم و همچنین یادآور فقدان بزرگترین رهبر در قرن های اخیر است، رهبری که شاید دغدغه ای به جز آزادگی و سرافرازی ایران، اسلام و مظلومان نداشت. مردی، صاحب گفتمان و فرهنگ اندیشه که توانست عظیم ترین تحول قرن را رقم بزند و شگفتی سازترین انقلاب را بنیان گذاری کند و حالا پس از 35 سال از پیروزی انقلاب و بیست و پنج سال از عروج ملکوتی ایشان، این جهان بینی و اندیشه های امام راحل است که باید تبیین و ترویج داده شود، شخصیت بزرگ و برجسته‌ای تاریخ ایران، اسلام و جهان که به جرأت می‌توان گفت هنوز بسیاری از ابعاد شخصیت ایشان ناشناخته مانده است .

اکنون وظیفه ماست که در دورانی که از برکت انوار نورانی شخصیت ایشان محرومیم، شخصیت، و مبانی اندیشه امام را مورد بازخوانی قرار دهیم تا راهگشایی باشد بر چالش های امروز جامعه اسلام و ایران که در عرصه داخلی و خارجی با آن روبه رو ست .

اگرچه امروز25سال است که ما از دیدن چهره نورانی او محرومیم ، اما نورهدایت این خورشید الهی همه جا را روشن کرده است و یاد و خاطره و هدایتهای او در عمق جان میلیونها انسان در سراسر جهان حک شده است.

مروز ، خمینی نه در جماران ، بلکه در تک تک خانه های مظلومین جهان از جمله درلبنان، یمن، عراق، پاکستان، افغانستان، بحرین ، مصر ،عربستان، آفریقا ، آمریکای لاتین و حتی در اروپاست . امروز هرفریاد آزادیخواهی که درجهان سرداده می شود ،نشات گرفته از هدایت روح الله است .

اگر امروز ایران به جایگاهی رسیده است که بزرگان جهان و قدرتمندان زورگو ومتکبر را به تواضع درمقابل خود واداشته است ، این به برکت رهبری این مرد بزرگ و خلف صالحش «سیدعلی» و استقامت مردم بزرگ ایران است. اگر امروز همه از فتنه بین مسلمانان حرف می زنند به دلیل بی توجهی به رهنمودهای اوست . اگر امروز امیرکویت ، رهبر معظم انقلاب را «رهبرکل منطقه» می داند، اگر امروز ایران سربلند و استوار در مقابل زیاده خواهیهای مستکبران ایستاده است، اگر امروز کشور بزرگ وعزیز ایران نعمت امنیت را حس می کند ، اگر امروز هر ایرانی مفتخر به ایرانی بودن خود است ،همه مدیون این مرد بزرگ است که ازدنیا چیزی برای خود نخواست اما همه دنیا را برای ملت ایران می خواست.

خمینی زنده است چون اسلام زنده است. خمینی زنده است چون تاریخ زنده است ، خمینی زنده است چون ایران زنده است ، خمینی زنده است چون میلیونها قلب درسراسر جهان به عشق او می تپد. خورشید خمینی هرگز غروب نخواهد کرد وهروز انوار تابناک آن قلب های متلاطم مظلومین در سراسر جهان را آرام و بر جهان نور افشانی خواهد کرد.

سالگرد ارتحال «روح الله» را به ملت بزرگ و همه مظلومان ومحرمان جهان تسلیت می گویم .امیدوارم بتوانم سرباز کوچکی برای احقاق خواسته های این فرمانده بزرگ باشم.

8:24

(0)


بتاب خورشید که جهان به نور تو محتاج است(یادداشت -مسایل داخلی )

الحمدالله علی السلامه سیدیدل نوشته ای  برای سلامتی مقام معظم رهبری با حال و هوای سیاسی.

بتاب خورشید که جهان به نور تو محتاج است. الحمدالله علی السلامه سیدی

روزگاری که بهانه های بسیار برای گریستن داریم

در روزگاری که نفاق جای وفاق را گرفته است

، روزگاری که تاریکی ونفرت جای رحمت و روشنایی را گرفته است

،روزگاری که عدالت مظلوم است و ظلم توجیه می شود،

در روزگاری که بوی خون و خشونت جهان را فراگرفته است،

روزگاری که مدعیان اجرای حکم، خود قاتلند،

در روزگاری که داعش خلیفه اعلام می کند و دنیا تاریک است.

روزگاری که «سیه جامه گان» الله اکبر گویان سر می برند

روزگاری که کاخ نشینان هم «داعش» می سازند و هم در داغش می سوزند!

روزگاری که ائتلافها با اختلافها شکل می گیرند،

روزگاری که مردمانش هر لحظه رنگ عوض می کنند ونمی توان هم رنگ جماعت شد

روزگاری که «اوباما» کاری ندارد! و ما با او!

**********************

بتاب خورشید که جهان به نور تو محتاج است.

الحمدلله علی السلامه سیدی

8:22

(0)


7 اسفند 1387

عصر خميني(ره) هنوز درآغاز راه است ...(یادداشت -مسایل داخلی )

 "امام روح الله خميني نام آوربزرگ دوران معاصر ،دانشمندي پارسا وخردمندي پرهيزكار وحكيمي سياستمدار ومومني نوانديش وعارفي شجاع وهوشمند وفرمانروايي عادل ومجاهدي فداكاربود... وكاري كه او بدان همت گماشت وبا ايمان وتوكل وتدبير وصبرخودبه آن دست يافت نيز بهمان اندازه بزرگ وباورنكردني واعجاب انگيز بود.." (بخشي از پيام رهبر معظم انقلاب درسالگرد ارتحال حضرت امام-سال1377) ايران اين روزها سالگشت پيروزي يكي از مهمترين انقلاب هاي جهان معاصر را جشن مي گيرد، انقلابي كه به فرموده معمار كبير آن انفجار نور بود. انقلابي كه با ساير انقلابها تفاوت ماهوي داشت . چنانچه تدا اسكاچپل(Theda skachpol) از اساتيد معروف دانشگاه كمبريج انگلستان كه تحقيقات گسترده اي راجع به انقلابهاي دنيا دارد در اين باره مي گويد:" سرنگوني رژيم شاه از ديد دوستان آمريكايي شاه گرفته تا روزنامه نگاران ،سياستمداران وحتي جامعه شناسان امثال من حادثه اي عظيم وباورنكردني بود زيرا انقلابي كه در ايران رخ داد به نظر من خارج از قواعد انقلابهاي ديگر بود ومن اعتراف مي كنم كه اين انقلاب نظريات مرا درباره انقلاب فرانسه،روسيه وچين بي اعتبار كرد...چاره اي جز پذيرش اين نكته وجودندارد كه انقلاب ايران حتي ازلحاظ انگيزه هاي اصلي ايجاد آن هم منحصر بفرد بوده وكاملا ازساير انقلابها جدا مي باشد." امام بزرگوار ما باارائه مكتب سياسي نوين اسلام، خط بطلان برهمه تلاشهاي فرهنگي وسياسي دشمنان اسلام درطول يك ونيم قرن گذشته كشيد كه سعي كرده بودند اسلام را بكلي از عرصه زندگي جدا كنند. اكنون با گذشت 30سال از اين انقلاب ،ثمرات اين حركت بزرگ يكي پس از ديگري ببار مي نشيند ودنيا شاهد بوستاني زيبا با ميوه هاي شيرين است .از پيروزي انقلاب تاكنون ملت عزير ايران با تحمل سالهاي سخت جنگ و تقديم بهترين فرزندان خود وبا وجود رهبري فاضل وشجاع وعالم به تحولات روز بين المللي همواره حركتي روبه جلو را تجربه كرده است. همه ما مديون روح الله هستيم او با ايجاد انقلابي عميق در جهان قرن بيستم همچنان دنيا را مبهوت خود كرده است. چنانكه "ماسيمو فيني "روزنامه نگار برجسته ايتاليايي درتحليلي كه در روزنامه ايتاليايي ايل جورنو به رشته تحرير در آورد و در زمان ارتحال حضرت امام منتشر شد، نوشت:حقيقت انقلاب اسلامي وتفكر امام خميني بسيار عميق است وجهان غرب از درك آن عاجز مانده است. هفته نامه آبزرور چاپ لندن نيز كه از نشريات معتبر بين المللي است درتحليلي در اين زمينه با اشاره به همين واقعيت نوشت:غرب هرگز نفهميد كه چرا شاه سقوط كرد وچگونه يك روحاني توانست در تب انقلاب افتد وغرب را با احياي بنياد گرايي اسلامي به لرزه درآورد. غرب با تكيه بر كامپيوترها وفنون نوين خود و جاسوسانش مي خواست اين انقلاب را پيش بيني ومانع آن شود درحاليكه اين انقلاب فراتر از اين مسائل پيش پا افتاده بود. چنانكه آقاي جورج بوش اول رئيس جمهور اسبق آمريكا مي گويد: من از رئيس وقت سيا -كه به دليل پيروزي انقلاب ايران از كاربركنارشد -پرسيدم آياشما با اين همه آدمي كه دردنيا داريد،با اين همه تجهيزات فوق پيشرفته ،با اين همه بودجه اي كه صرف مي كنيد نتوانستيد انقلاب مردم ايران را پيش بيني كنيد؟او درپاسخ به من گفت: آنچه در ايران روي داده است يك "بي تعريف"! است ،كامپيوترهاي ما آن را نمي فهمند! كارشناسان وتحليلگران بين المللي به خوبي دريافته اند كه بزرگترين تحول جهان امروز ظهورپديده نويني است كه پس از انقلاب ايران متولد شده است ،نيرو وپديده اي ماوراي دولتهاي ملي. اقدامات روح الله همگي ناشي از اين امر بود الوين تافلراز تحليلگران برجسته غرب معتقد است: وقتي امام خميني فتواي قتل سلمان رشدي را صادر كرد درواقع براي حكومتهاي دنيا پيامي تاريخي فرستادند كه البته بسياري هم از دريافت آن عاجز ماندند .مضمون پيام خميني چيزي جز اين نبود كه عصرجديدي از حاكميت جهاني آغاز شده كه غربيها بايد آن را بادقت موردبررسي قراردهند.زيرا حركت امام خميني هم قلمرو انديشه هاي بشري و جايگاه حكومتهاي دولتي را تغيير مي دهد وهم اقتدار دولتهاي ملي ومحلي را. مقام معظم رهبري طلايه دار اين انقلاب پس از روح الله نيز در اين زمينه مي فرمايند:"امروز يك عصر ويك دوران جديد بوجود آمده است، با آغاز اين دوران نه تنها در ايران ياكشورهاي اسلامي به باورهاي الهي بازگشته اند بلكه در سطح جهان"عقيده مذهبي" وگرايش معنوي درميان جوامعي كه دهها سال تحت سلطه حكومتهاي ضد مذهب زندگي كرده بودند رشد نموده است...ما امروز نشانه هاي رشد معنويت وافول ماديت در دنيا مي بينيم . هنري كسينجرمشاور رئيس جمهور وقت آمريكا دردهه 90 ووزير خارجه اسبق اين كشور در تحليلي درباره شخصيت معمار انقلاب مي گويد:آيت الله خميني غرب را با بحران برنامه ريزي مواجه كرد،تصميمات او چنان رعد آسا بود كه مجال هرنوع تفكر وبرنامه ريزي را از سياستمداران ونظريه پردازان سياسي سلب مي كرد... هيچ كس نمي توانست تصميمات اورا از قبل حدس بزند او با معيارهاي ديگري غير از معيارهاي شناخته شده بين المللي حرف مي زد..اودر دشمني خود نيز خلوص نيت داشت!! اكنون پس از گذشت سي سال ،انديشه هاي آن دانشمند بزرگ جاي خود را در سراسر جهان باز كرده و فرزندان روح الله نيز روز به روز براي عزت وسربلندي اين انقلاب وميراث گرانبها وارزشمندش جانفشاني مي كنند .از پيگيري حقوق هسته اي تا ساخت وتوليد صنايع دفاعي پيشرفته و داروهاي نوين براي بيماريها و پرتاب موفق ماهواره اميد به فضا همگي هديه فرزندان روح الله به خميني كبير وشهداي عزير است كه جايشان در اين جشن پيروزي خالي است . وپايان كلام اينكه: آينده روشن است وما همه در انتظار روئيت خورشيديم.

19:17

(0)