7 آبان 1395

مراسم تکریم در پایان ماموریت(یادداشت - سایر موضوعات )

بعد از سه سال حضور در سرزمین مقاومت ، بالاخره این ماموریت رو به پایان است و احزاب و شخصیتهای متعدد لبنانی اقدام به برگزاری  مراسم تکریم از اینجانب به عنوان همکار و همسنگر شهید رکن آبادی می نمایند و نسبت به اینجانب ابراز لطف دارند . درمدت سه سال بنده تلاش نمودم همچون استاد خودم دکتر رکن آبادی با همه احزاب و شخصیتهای لبنانی در راستای معرفی ارزشهای انقلاب اسلامی و تامین منافع ملی کشورم مرتبط باشم و و از نظام و ولایت و ومقاومت دفاع کنم و خداوند متعال دراین مسیر یاریم نمود امیدوارم مورد قبول حضرت حق واقع شده باشد و بتوانم دین خودم را به حضرت روح الله علیه السلام، شهدای انقلاب وجنگ تحمیلی، شهدای مدافع حرم و مقام معظم رهبری پرچمدار بزرگ و سربلند انقلاب اسلامی انجام داده باشم.


 

 

 

19:47

(0)


مراسم تکریم در پایان ماموریت(یادداشت - سایر موضوعات )

بعد از سه سال حضور در سرزمین مقاومت ، بالاخره این ماموریت رو به پایان است و احزاب و شخصیتهای متعدد لبنانی اقدام به برگزاری  مراسم تکریم از اینجانب به عنوان همکار و همسنگر شهید رکن آبادی می نمایند و نسبت به اینجانب ابراز لطف دارند . درمدت سه سال بنده تلاش نمودم همچون استاد خودم دکتر رکن آبادی با همه احزاب و شخصیتهای لبنانی در راستای معرفی ارزشهای انقلاب اسلامی و تامین منافع ملی کشورم مرتبط باشم و و از نظام و ولایت و ومقاومت دفاع کنم و خداوند متعال دراین مسیر یاریم نمود امیدوارم مورد قبول حضرت حق واقع شده باشد و بتوانم دین خودم را به حضرت روح الله علیه السلام، شهدای انقلاب وجنگ تحمیلی، شهدای مدافع حرم و مقام معظم رهبری پرچمدار بزرگ و سربلند انقلاب اسلامی انجام داده باشم.


 

 

 

19:47

(0)


16 مرداد 1395

آقا رجب ذخیره انقلاب است نه آغا صفدر!(یادداشت - سایر موضوعات )

جناب محمدباقر نوبخت سخنگوی محترم دولت در جلسه معارفه رئیس جدید صندوق توسعه ملی، از صفدر حسینی رئیس سابق این صندوق به عنوان یکی از ذخایر نظام وامانتدار کشور نام برد، و گفت: «گذشته از ارادت شخصی بنده به دکترحسینی، سایر اعضاء هیأت عامل سابق صندوق توسعه ملی نیز از بزرگان اقتصاد کشور هستند و الحق در دوران مسوولیت خود امانتداران بزرگی برای کشور بودند». گذشته از اینکه اگر ایشان جرمی مرتکب نشده و از ذخایر انقلاب است و امانتدار هم بوده چرا او را برکنار کردند،سئوال بزرگ دیگری وجود دارد اینکه آغا صفدر از چه چیزی امانتداری کرده است؟ آغا صفدرشما را باید در ستاره ها یافت چون حقوقش نجومی بوده است .این آغا فقط ماهی 67 میلیون تومان حقوق می گرفته و 300میلیون هم تسهیلات قرض الحسنه با کارمزد4 درصد گرفته است تا اشکال شرعی نداشته باشد !!فیش حقوقی این ذخیره باید متفاوت باشد :کمک‌‌هزینه ورزش باید بگیرد تا بازوان پرتوانی داشته باشد، آنها کتاب «چگونه ثروتمند شویم» می خوانند پس باید کمک هزینه کتاب هم به او بدهند، آنها بعد از رسیدگی به امور مردم وخانواده نیاز به اوقات فراغت دارند و باید هزینه آن تامین شود .فرزندان عزیزشان هم همینطور .


اما ما ذخیره دیگری هم داریم اسمش آقا رجب است. او یک نانواست و بعد از ندای روح الله به میدان نبرد می رود تا دشمنان کشور پا روی سفره انقلاب که آغا صفدر از آن ارتزاق می کنند نگذارند. حاج رجب ماجانباز 70 درصد اهل مشهداست، نانوای بسیجی بود که در دوران دفاع مقدس و در سال 1366 در منطقه هور عراق، براثر اصابت خمپاره از ناحیه سر و صورت به درجه جانبازی نائل شد و هرگز دستش به سفره انقلاب دراز نشد بلکه از آن نانی خورد که خود در نانوایی اش می پخت، آخر او نانوا بود. آغا صفدر شما متفاوت است و سفره اش هم متفاوت ، دختر آن آغا صفدر می گوید ما سهممان را ازسفره انقلاب برداشته ایم و حقوقهای چند ده میلیونی پدرم ربطی به کسی ندارد اما این آقا رجب ما در تمام این سال‌ها تنها یک آرزو داشت؛ آرزوی او داشتن خانه،

ماشین، مقام و منصب نبود، آرزوی دیرینه بابا رجب در قبال جوانی، زندگی و زیبایی از دست رفته‌اش آرزویی دست نیافتنی نبود تنها یک خواسته دارد وآن اینکه بعد از سالها تحمل درد و تحمل نگاههای سنگین مردم ،بتواند رهبرش را ببیند! این آقا کجا و آن آغا کجا؟
آقا زاده آقا رجب ما می می گوید :خوشحالیم که سعادت این دیدار هرچند کوتاه نصیبمان شد و پدرم به آرزوی دیرینه‌اش رسیدو مقام معظم رهبری بوسه‌ای بر پیشانی بابا رجب زدند اما آقا زاده آن آغا که البته اکنون نماینده مجلس هم هست می گوید :حقوق چند ده میلیونی پدرم ربطی به کسی ندارد ما سهممان را از سفره انقلاب برداشته ایم!
آقا رجب ما صورتش 26 بار جراحی شده است، تا بتواند لقمه ای نان در دهانش بگذارد اما آن آغا و فرزندانش باید جراحی زیبایی بینی انجام دهند تا زیباتر دیده شوند!


این آقا رجب ما بعد ازسالها تحمل درد و رنج و نگاههای سنگین مردمی که او را نمی شناختند وکوتاهی آنها که اورا نمی شناختند به آرزوی دیرینه اش که شهادت بود رسید واین آغا صفدرشما مسئولیت دیگری درجای دیگری می گیرد والبته آن قدر از ذخیره انقلاب اندوخته دارد که برای سالیان سال خود وخانواده اش را کفایت کند.


همه مسئولان سابق و امروز وآینده بدانند که نظام وکشور با حضور این آقا رجب ها پایدار می ماند وحضور آن آغا صفدرها چون موریانه پایه های نظام را سست می کند. 

12:20

(0)


21 ارديبهشت 1395

جامعه درحیرت فیش های جند ده میلیونی مدیران(یادداشت - سایر موضوعات )

ماجرای  فیشهای حقوقی چند ده میلیون تومانی مسئولان بیمه مرکزی ایران و برخی مدیران بانکها و حتی مسئولان دولتی اخیرا سرو صدای زیادی خصوصا در فضای مجازی به راه انداخته  است و اغلب مردم انگشت به دهان در حیرت توجیهاتی هستند که از سوی مسئولان مربوطه ارائه می شود.

این فیشهای حقوقی نشان می‌داد تنها سه مدیر ارشد بیمه مرکزی 180 میلیون تومان حقوق می‌گیرند و حقوق تنها یک نفر 87 میلیون تومان بود.

وام ضروری 400 میلیون تومانی، وام خودروی مدیران، اضافه‌کاری 4 میلیون تومانی، اضافه‌کاری فوق‌العاده 33 میلیون تومانی و برخی ارقام عجیب و غریب دیگر در این فیش‌های حقوق به چشم می‌خورد.

گفته شده که بعد از افشای خبر دریافت حقوق‌های بالای 40 میلیون تومان توسط مدیران ارشد بیمه مرکزی و دستور وزیر اقتصاد برای رسیدگی ویژه به این موضوع، مدیران این شرکت بیش از 200 میلیون تومان  به حساب دولت برگرداندند.

اطلاعات حاصله از وزارت اقتصاد و شرکت بیمه مرکزی حکایت از آن دارد که کمیته ویژه بازرسی وزارت امور اقتصادی و دارایی براساس دستور موکد علی طیب‌نیا در شرکت بیمه مرکزی مستقر و در حال بررسی حقوق‌ و مزایای پرداختی به مدیران ارشد این شرکت هستند.

براساس این اطلاعات رئیس کل بیمه مرکزی در اقدامی فوری دستور عودت دریافتی ویژه اسفندماه هیئت عامل که مورد مناقشه می‌باشد، تا تعیین تکلیف موضوع را صادر کرده است. همچنین شنیده شده محمد امین و سایر اعضای هیئت عامل امروز حدود 200 میلیون تومان که دریافتی ویژه اسفندماه بوده، را به حساب دولت برگردانده‌اند.

نفس عودت این بخش ناچیزی از این مبالغ نشان می دهد که این دریافتیها غیر قانونی بوده است . اما سئوال این است که چرا؟

- درشرایطی که دستمزد سال 95 کارگران پس از کلی کش و قوس به 812 هزار تومان رسید که دولت با اصرار فراوان بر این موضوع تأکید کرد که شرایط اقتصادی برای پرداخت حقوق بیشتر مهیا نیست و امکان پرداخت حقوق بیشتر از این میزان مقدور نیست.

-درحالی که دستمزد کارگران برای سال 95  با دریافت تمام مزایا به 1 میلیون تومان  هم نمی رسد .

- درحالی که  میلیونها جوان بیکار درکشور وجود دارند  که به خاطر نداشتن شغل و حداقل درآمد نمی توانند تشکیل خانواده دهند،

-درحالی که  صدها هزار جوان ماههاست که  درمقابل مدیران بانکها سرخم می کنند تا سه میلیون وام ازدواج بگیرند

- درحالی که درصد قابل توجهی از مردم زیر خط فقر زندگی می کنند

پرداخت این گونه حقوقها چه معنایی دارد؟ مگر قوانین استخدام هماهنگ یا خدمات کشوری در کشور حاکم نیست؟ مگر نظارتی در کشور وجود ندارد؟ مگر مدیران تافته جدا بافته اند که فیشهای متفاوت دارند؟

 با یک محاسبه سرانگشتی می توان دریافت که حداقل حقوق 30 ساله یک کارگر ساده برابر با دریافت سه ماهه یک مدیر بیمه مرکزی است. این در حالی است که بار اصلی اقتصاد و تحریم های اقتصادی کشور بر دوش کارگرانی است که مظلومانه از کشور دفاع می‌کنند و بیراهه نیست اگر بگوییم کارگران شاهرگ نظام اقتصادی دنیا تلقی می‌شوند.

این قشر را به واسطه کارشان می‌توان شاهرگ نظام‌های اقتصادی دنیا تلقی کرد چرا که در دوره های اخیر کارگران منشا تحولات عظیم و گسترده در تمام ابعاد و در تمام عرصه‌ها به خصوص سیاسی و اقتصادی بودند. با چنین اوصافی چگونه ممکن است حقوق تنها یک نفر از مدیران دولتی 87 میلیون تومان باشد اما کارگران به قول دبیر کانون انجمن‌های صنفی کارگران زیر خط بقا روزگار سپری کنند؟

15:26

(0)


10 مهر 1394

رکن آبادی هرگز فراموش نخواهد شد(یادداشت - سایر موضوعات )

چه غم انگیز است فقدان دوستی که اندیشه ای همتا،نگاهی همسو و دردی مشترک با توداشته است. رکن آبادی را همه مظلومان و مقاومین خاورمیانه می شناسند.از رزمندگان قهرمان حزب الله تا پیرزنان و پیرمردان  خسته اما صبور جنوب لبنان تا مقاومت اسلامی در سرزمینهای اشغالی فلسطین وهرکس که به دنبال عزت مسلمین است

 

8:4

(0)