چاپ        ارسال به دوست

توسلی در نطق میان دستور:

افرادی که تا کنون صدای آن‌ها شنیده نشده باید در محور برنامه‌های دولت باشند

فتح الله توسلی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه 23 آذر( مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود اظهار کرد: 4 ماه از تحلیف دولت جدید گذشته و اگرچه این بازه زمانی مدت قابل توجهی برای ارزیابی عملکرد دولت نیست اما می‌توان تا حدودی آسیب شناسی کرد و سیر حرکت دولت را دید.

🔹نماینده مردم بهار وکبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رویکردهای کلان دولت بیانگر این موضوع بوده که توجه رئیس دولت به مواردی است که طی 8 سال گذشته نسبت به آن بی توجهی نشده است، افزود: سفر ریاست جمهور و هیأت دولت به استان‌‎های محروم اقدامی در راستای مبانی اصلی انقلاب و توجه به مناطق محروم کشور است. حتی اگر همه اقداماتی که در سفرها مصوب می‌شود، اجرا نشود نفس حضور مقامات در بین مردم به ویژه برای محرومان منشا خیر است.

🔹عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با یادآوری اینکه مقام معظم رهبری تأکید دارند که توجه به مناطق محروم نباید فراموش شود، گفت: تمامی مصوبات باید دارای پیوست عدالت باشد و مردم انتظار دارند آن‌هایی که تا به امروز فراموش شده بودند دیگر از یاد نروند. مردم مناطق محروم، کارکنان قراردادی و شرکتی، خدمتگذاران مدارس، معلمان نهضتی، کارگران و تمام طبقاتی که صدای ‌آن‌ها تا کنون شنیده نشده اکنون باید در محور برنامه‌های دولت باشند.

🔹وی ادامه داد: تأمین میلیون‌ها دوز واکسن و تزریق آن، نقش مهمی در کاهش مرگ و میر و کاهش ابتلا به کرونا داشت و اقدامی ستودنی بود که لازم می‌دانم از همه مسئولان به ویژه شخص رئیس جمهور، وزارت بهداشت و درمان، وزارت خارجه و همه کسانی که در انجام این امر مهم نقش داشتند، تشکر کنم.

🔹توسلی تصریح کرد: دولت امروز با همه دستاوردهای خوب و ارزشمند، رفتار همه دستگاه‎‌ها را زیر نظر داشته باشد تا خدای ناکرده گرفتار غرور نشوند، چراکه از این طریق به اهداف مد نظر نخواهیم رسید.

🔹نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: امروز آنچه در صنعت خودرو می‌گذرد، توهین به مردم و عزت ملی است؛ چطور می‌شود مردم در دریافت یک خودروی بی کیفیت سال‌ها باید در انتظار بمانند و در چند دقیقه ثبت نام انجام شود و باز هم انتظار! در کجای دنیا مردم برای اینکه وسیله نقلیه داشته باشند، باید التماس کنند، آن هم با قیمت‌هایی که هیچ تناسبی با کیفیت خودرو ندارد.

🔹عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اضافه کرد: افزایش 35 درصدی قیمت تراکتور و تجهیزات کشاورزی و افزایش قیمت نهاده‌های دامی عملاً امنیت غذایی کشور را تهدید می‌کند؛ دولت بداند در بسیاری از مناطق کشور دامداران با مشکلات اساسی مواجهند و ادامه روند فعلی یعنی تهدید امنیت غذایی کشور در آینده!

🔹وی افزود: سازمان برنامه و بودجه با حرکت دولت و خواست مردم فاصله بسیار دارد و در حالیکه رئیس جمهور در بین محروم ترین مردم است برخی در سازمان برنامه و بودجه حتی خود را موظف به پاسخگویی به نمایندگان مجلس نمی‌دانند. مشکلات مردم و مناطق مردم آنقدر برایشان عادی شده است که دیگر دردی حس نمی‌کنند و کسی که دردی حس نکند نمی‌تواند درمانی بیابد.

🔹توسلی اضافه کرد: علی رغم همه زحمات مسئولان و کارشناسان سازمان برنامه و بودجه به نظر می‌‎رسد این دستگاه نه سازمان دارد نه برنامه دارد و نه بودجه ریزی درست! زمانیکه برای پیدا کردن یک نامه نماینده مردم یک روز کامل در اتاق‌های سازمان برنامه و بودجه پاس کاری می‌شود، وضعیت سازمان برنامه و بودجه مشخص است. زمانیکه بعد از 6 سال پروژه‌ای ماده 23 آن تصویب شده هنوز وضعیت آن در سازمان برنامه و بودجه مشخص نیست و هرساله شاهد کشته شدن تعدادی از فرزندان این مملکت هستیم.

🔹عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: جمع قابل توجهی از مردم به صفحات بورس نگاه می‌کنند وحسرت و آه می‌کشند و کسی نیست به آن‌ها توجه کند و وضعیت قرمز بورس همه را نگران کرده است.


٢٣:٣٠ - شنبه ٢٢ آذر ١٤٠٠    /    شماره : ٣٤٥    /    تعداد نمایش : ٥٨٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: