چاپ        ارسال به دوست

به بهانه هفته دولت

مثل رجایی باشیم


از دوم تا هشتم شهریور به مناسبت شهادت شهید رجایی پاک ترین ؛خالص ترین و متعهدترین رئیس‌جمهور درکنار مقام معظم رهبری ؛هفته گرامی داشت کارمند و دولت نامگذاری شده است.
رئیس جمهوری که همیشه می گفت من اهنگرزاده ای بیش نیستم .رجایی درمقابل بنی صدری بود که ادعای آقا زادگی می کرد و عاقبت رجایی شهادت بود وعاقبت بنی صدر ننگ و نفاق و خیانت .
یادشهیدان رجایی وباهنر وهمه شهدای عزیز را گرامی می داریم و به روح بلند امام راحل سلام می فرستیم .
میلیونها انسان شریف به عنوان کارمندان دولت در شبکه وسیع اجرایی ؛ قضایی ؛امنیتی و دفاعی و نظامی؛ مشغول خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند و زحمات و خدمات آنان برهیچ کس پوشیده نیست .
هزاران مدیر پاکدست و متعهد درپستهای مدیریتی کشور مشغول فعالیت هستند و حتی در شرایط سخت تحریم در تلاش برای اداره کشورهستند و علیرغم کاهش منابع مالی ؛در تلاش برای خدمت رسانی به مردم در اقصی نقاط کشورهستند وجود اندک مدیران فاسد نبایدمانع از دیدن خدمات مدیران پاکدست باشد‌.
این هفته و روز کارمند را به تک تک کارمندان عزیز و همچنین به مدیران خدمتگزار و صادق تبریک عرض میکنم .
نقد عملکردها به معنای نادیده گرفتن خدمات نیست بلکه برای کمک به مدیران برای شناخت بیشتر ظرفیتها؛بررسی ضعفها و رفع مشکلات و در واقع با هدف تقویت مدیران است .
چاپلوسی و تعریف و تمجید نابجا کمک به مدیریت نیست بلکه انداختن آن مدیر در چاه است زیرا علاوه بر اینکه در مذهب ودین ما چاپلوسی عملی ناپسند ومذموم است؛ وقتی مدیر احساس کندکه همه کارهایش درست است و بخاطر تمجید نابجا ضعفها را نبیند بر ادامه اقدامات خود اصرارخواهد کرد وهم به خود وهم به جامعه و منابع ملی آسیب خواهد زد .
در دنیای امروز کشورهایی پیشرفت کرده اند که مردمشان ورسانه هایشان آزادانه مسئولان را در بوته نقد گذاشته اند و ازاین طریق به پیشرفت کشورشان کمک کرده اند .
مردم ورسانه ها باید با آزادی و بدون ترس و واهمه وبا رعایت احترام وادب بتوانند عملکرد مدیران را نقدکنند. در قوانین مصوب کشور الحمدلله این فرصت به مردم ورسانه ها داده شده است و باید ازآن استفاده شود.
لذا ضمن تبریک مجدد از مدیران محترم تقاضا داریم درمقابل نقد منصفانه آستانه تحمل خود را بالا ببرند؛ همه ما برای یک هدف و آن اعتلای جایگاه نظام مقدس جمهوری اسلامی و کشور تلاش می کنیم و هیچ کس هم نمی تواند بگوید که همه رفتار وعملکرد من درست است .
رسانه ها چشم مدیران و زبان مردم هستند و مردمی که امکان دسترسی به مدیران برایشان فراهم نیست بایدبتوانند ازطریق رسانه‌ها حرف و مشکلات خود را بیان کنند و مدیران محترم که در تلاش برای خدمت به مردم هستند ضمن اگاهی از مشکلات درصدد رفع آنها برآیند .
مثلث مردم ؛رسانه و مسئول می تواند زنجیره کاملی برای پیشرفت کشور باشد این زنجیره را تقویت کنیم.
توسلی مدیرمسئول نشریه سیاسی اجتماعی چشم انداز آینده و پایگاه خبری تحلیلی صدای کورنگ سوم شهریور نودونه


٢٣:٤٨ - يکشنبه ٣ شهريور ١٣٩٩    /    شماره : ٢٥٧    /    تعداد نمایش : ٥٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: