چاپ        ارسال به دوست

توسلی درحاشیه بازدید از خبرگزاری بین المللی ایران پرس

برخی کشورها، اجتماع عظیم اربعین را در راستای منافع خود نمی دانند

دکتر توسلی کارشناس ارشد منطقه غرب آسیا در حاشه بازدید از خبرگزاری بین المللی ایران پرس گفت : اربعین بزرگترین اجتماع تاریخ بشری در نوع خود است ،اجتماع عظیمی که در آن مردم کشورهای منطقه با هدف صلح؛ نه تخریب؛ دور هم جمع می‌شوند و به‌ همین سبب دشمنان تلاش دارند بر این اجتماع تاثیر بگذارند، زیرا این اجتماع و وحدت مسلمانان حول محور یکی از فرزندان پیامبر اسلام (ص) را درچارچوب منافع خود نمی‌دانند.
دکتر توسلی همچنین درباره تحولات اخیر شمال شرق سوریه و حمله ارتش ترکیه به این منطقه گفت: به نظر می‌رسد ترکیه دو نگرانی دارد؛ یکی مساله کُردی است که سابقه تاریخی دارد. نگرانی دوم اینکه، ترک‌ها معتقدند تروریست‌ها از طریق مرز سوریه به ترکیه تردد دارند و تهدید امنیتی برای این کشور محسوب می‌شوند.
توسلی در عین حال اظهار کرد: در تحولات سوریه دو ملاحظه وجود دارد؛ نخست اینکه دولت سوریه، دولتی مستقر و مشروع در عرصه بین‌الملل است و باید تمامیت‌ارضی آن حفظ شود.
ملاحظه دوم اینکه، راهکار تامین خواست ترکیه قبلا دیده شده است؛ توافقی بین سوریه و ترکیه وجود دارد تا دو کشور با هماهنگی یکدیگر با تروریست‌ها برخورد کنند.
کارشناس ارشد مسائل غرب آسیا تاکید کرد: حضور تروریست‌ها در منطقه برای همه کشورها تهدید است و همه باید به دولت سوریه کمک کنند تا با تروریست‌ها برخورد کند و ترکیه هم این اقدام را باید در کنار ارتش سوریه انجام دهد و از تعرض به تمامیت‌ارضی سوریه خودداری کند:
https://media.parstoday.com/video/4bsm7033ed6b051ineh.mp4


٢٠:٥٧ - سه شنبه ٢٣ مهر ١٣٩٨    /    شماره : ٢٣٨    /    تعداد نمایش : ٤٢٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: