چاپ        ارسال به دوست

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ مطرح کرد؛

ارائه طرح تحقیق و تفحص از مجموعه گردشگری علیصدر

فتح الله توسلی در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان با اشاره به تعطیلی مکرر غار علیصدر گفت: شاید اکنون این مجموعه به خاطر بیماری تعطیل باشد ولی در کل مشکلات اساسی وجود دارد و بنده طرح تحقیق و تفحص را مطرح کردم.

وی گفت: مسئولین استانی، سند راهبردی و برنامه عملیاتی حوزه استان را تدوین کرده‌اند و باید موارد مندرج در سند تحول جلسه استان به عنوان سند بالادستی عملیاتی شود و توازن در توزیع بودجه در مناطق مختلف استان رعایت شود زیرا در گذشته تمرکز و برخی پروژه‌ها در مرکز استان مشهود بوده است.

وی با بیان اینکه برای رسیدن به جایگاه ممتاز گردشگری باید تلاش کرد گفت: توسعه زیر ساخت‌های گردشگری لالجین و تالاب شیرین سو نیاز به توجه ویژه دارد.

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس ادامه داد: متأسفانه معادن در استان همدان، مناطق طبیعی و محیط زیست منطقه را نابود کردند و در این بخش هیچ کمکی به منطقه نشده است.

وی گفت: طبق تبصره ۶ ماده ۱۴ قانون معادن باید بخشی از درآمدهای معدن صرف همان منطقه شود که تاکنون محقق نشده است.

توسلی ادامه داد: معادن آسیب‌های جدی به منابع طبیعی وارد کرده و زیبایی‌های منطقه را از بین برده، چشمه‌های آب کشاورزی که باید برای آب رسانی انجام شود از تکه سنگ‌ها پر شده و منازل مسکونی ناشی از انفجار ترک برداشته است؛ اکنون چه کسی پاسخگوی این مشکلات مردم است؟

وی به عدم مدیریت استان در بازیافت زباله اشاره کرد و گفت: در استان ۲ هزار تن زباله تولید می‌شود و هیچ برنامه‌ای برای مدیریت آن وجود ندارد.

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس افزود: در روستاها مشکل اساسی وجود دارد و در حوزه حمل و نقل نیز، جاده‌های روستایی در بدترین شرایط هستند، اگر به توسعه روستایی علاقه مند هستیم باید به روستاها توجه شود.


٠٩:٤٦ - شنبه ٨ مهر ١٤٠٠    /    شماره : ٣١٥    /    تعداد نمایش : ٤١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: