چاپ        ارسال به دوست

توسلی، نماینده مردم بهار و کبودراهنگ:

سفره های آب شهرستان های بهار و کبودراهنگ نگاه دولت را می طلبد


🔻فتح اله توسلی جلسه ای که به همراه نمایندگان مردم استان همدان در مجلس و دیگر نمایندگان با وزیر پیشنهادی نیرو برگزار شد گفت: به دلیل شناخت کامل که از حوزه های انتخابیه خود دارم و برسی هایی که قبل و بعد از انتخابات از مشکلات مردم در دوشهرستان داشته ام برخی مشکلات بزرگ را مشاهده کرده ام که قابل حل هستند که حوزه انرژی یکی از این موارد است.

🔻توسلی در ابتدا گریزی به مشکلات حوزه انرژی شهرستان کبودراهنگ زد و عنوان کرد: به دلیل ناهماهنگی ها و ضعف مدیریت در نیروگاه شهید مفتح شهرستان کبودراهنگ در حوزه برق دو شهرستان ناهماهنگی های زیادی ایجاد شده است.

🔻این نماینده مردم در مجلس افزود: این پذیرفتنی نیست که پس از سرمایه گذاری های کلان در نیروگاه کبودراهنگ، مردم به طور مکرر قطعی برق را تجربه کنند و آسیب به لوازم و تجهیزات برق به مشکلات آنان بیفزاید و نیاز است دولت با پرداخت خسارت لوازم و تجهیزات برقی، مردم را مورد حمایت قرار دهد.

🔻فتح اله توسلی خطاب به وزیر نیرو گفت: ما نیروگاه شهید مفتح را در شهرستان کبودراهنگ داریم که تا بحال قریب به 450 میلیون متر مکعب آب منطقه را بخار کرده و این نیروگاه 15 فروچاله در اطراف خود ایجاد کرده و در چندین کیلومتری زمین های اطراف نیروگاه کاملأ آسیب دیده اند.

🔻نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: فصل زمستان برای راه اندازی نیروگاه مازوت به کار می برند که به همین دلیل شاهد تخریب زمین های کشاورزی و افزایش بیماری های عفونی از جمله سرطان در منطقه هستیم و از دولت تقاضا داریم قبل از شروع فصل سرما برای حذف مازوت در تغذیه نیروگاه چاره اندیشی کند.

🔻وی درباره نبود ساماندهی رودخانه های جاری در شهرستان های بهار و کبودراهنگ نیز گفت: با وجود کاهش بارندگی و آب های زیر زمینی در دو شهرستان بسیاری از رودخانه ها بدون مدیریت رها شده اند و این در حالی است که ما شرایط فوق بحران آب را در کبودراهنگ داریم.

🔻فتح اله توسلی تأکید کرد: دولت باید به موضوع نیروگاه مفتح در دشت شهرستان های کبودراهنگ و تهدید آب و برق به جهت فعالیت این نیروگاه نگاه و چاره اندیشی ویژه داشته باشد، چرا که سفره های آب زیر زمینی کاملأ تخریب شده است.

🔻توسلی خاطر نشان کرد: در حوزه کشاورزی نیز مدیریت مصرف آب بسیار ضعیف است، دشت بهار و کبودراهنگ در حال خشک شدن هستند و می طلبد مدیران مربوطه در مصرف مکانیزه آب کشاورزی دو شهرستان نگاه ویژه داشته باشند.

🔻 وی نبود فاضلاب روستایی را از دیگر مشکلات و بی برنامگی های دولت در روستاها بر شمرد وافزود: تاکنون در وزارت نیرو هیچ برنامه ای برای فاضلاب روستایی دیده نشده و موضوع نبود فاضلاب باعث ورود پساب در چاه های روستاها، خیابان ها و معابر و مزارع کشاورزی شده و چالشی بزرگ برای سلامت مردم ایجاد کرده است.

🔻نماینده مردم در مجلس اشاره ای نیز به پر کردن چاه های کشاورزان در فصل کشاورزی زد و از وزیر نیرو خواست به این موضوع نگاه ویژه داشته باشد چرا که پر کردن چاه های زمانی اتفاق می افتد که مردم مشغول کشاورزی هستند و از همه مهم تر درصد بالایی از مردم دو شهرستان بهار و کبودراهنگ کشاورزند و نیاز از برای حل این مشکل چاره اندیشی شود.


٢٣:١٢ - سه شنبه ٢٥ مرداد ١٤٠٠    /    شماره : ٢٩٧    /    تعداد نمایش : ٣٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: